ماراتن فوتبال لیگ دسته سومی‌ها:

آبیدر سنندج در تکاپوی مسیری جدید

مسابقات فوتبال لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور در فصل 3/1402 با شناخت تیم‌های برتر مرحله مقدماتی که با حضور قهرمان فوتبال استان‌های کشور برگزار گردیده بود، وارد دور نهایی خود شد تا لیگ فوتبال ماراتن گونه دسته سومی‌ها با تیم‌های جدید برای صعود به لیگ دسته دوم ادامه پیدا کند.

آبیدر

به گزارش پایگاه خبری به هیز نیوز، مسابقات فوتبال لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور در فصل 3/1402 با شناخت تیم‌های برتر مرحله مقدماتی که با حضور قهرمان فوتبال استان‌های کشور برگزار گردیده بود، وارد دور نهایی خود شد تا لیگ فوتبال ماراتن گونه دسته سومی‌ها با تیم‌های جدید برای صعود به لیگ دسته دوم ادامه پیدا کند.
در مرحله مقدماتی تیم فوتبال شهرداری مریوان پس از سال‌ها دوری به عنوان نماینده استان کردستان در این پیکارها حضور یافت که با نتایج نه چندان مناسب در صعود و حفظ سهمیه استان ناکام ماند و به مسابقات لیگ استانی سقوط کرد. هم¬چنین تیم فوتبال آوالان کامیاران نیز که سهمیه حضور در مرحله دوم و نهایی لیگ دسته سه را در سال‌های گذشته در اختیار داشت به دلیل مشکلات از سوی فدراسیون از این مسابقات حذف شد تا تنها نماینده فوتبال کردستان در ادامه رقابت‌های لیگ دسته سوم تیم فوتبال آبیدر سنندج باشد. سهمیه ای که با رایزنی‌های مقام اول استان با فدراسیون فوتبال به استان کردستان و این تیم داده شده است.
سازمان لیگ فدراسیون فوتبال بنابر برنامه ریزی سالیان اخیر خود تعداد 36 تیم دارای سهمیه و راه یافته به ایت رقابت‌ها را در 3 گروه 12 تیمی قرعه کشی می‌کند و تیم‌های شرکت کننده مسابقات خود را به صورت رفت و برگشت برگزار خواهند کرد. در پایان تیم‌های اول هر گروه به طور مستقیم به لیگ دسته دوم راه پیدا خواهند کرد، 3 تیم دوم و بهترین تیم سوم نیز به مرحله پلی‌آف صعود می‌کنند تا در نهایت تیم برتر به عنوان چهارمین تیم راهی لیگ دسته دوم در فصل آتی شود. تیم‌های دوم تا هشتم باقیمانده به همراه 4 تیم سقوط کننده از لیگ دسته دوم در مجموع 24 تیم سهمیه حضور در مرحله دوم لیگ دسته 3 در فصل آینده را حفظ خواهند کرد و تیم‌های رده نهم تا دوازدهم هر گروه به مرحله مقدماتی لیگ دسته سوم سقوط می‌کنند.
آبیدر سنندج نماینده فوتبال کردستان در این مسابقات در گروه دوم قرار دارد و با تیم‌های الماس تازه آباد چاف (گیلان)، شاهین تهران، خیبر (ب) خرم آباد، گلچین رباط کریم (مرکزی)، یاران زیست تبریز، رخش خودرو تبریز، صالحین تهران، کیا تهران، ملوان (ب) بندر انزلی، اتحاد فومن (گیلان) و صنعت نفت ایلام هم گروه است.
مروری بر نتایج تیم فوتبال آبیدر سنندج در مرحله نهایی لیگ دسته سوم:
هفته اول
آبیدر سنندج صفر – یک گلچین رباط کریم مرکزی
نماینده فوتبال کردستان در آغاز پیکارهای لیگ دسته سوم باشگاه های کشور 30 بهمن در ورزشگاه استقلال سنندج میزبان نماینده استان مرکزی تیم گلچین رباط کریم بود و در نهایت با یک گل مغلوب حریف خود شد.
هفته دوم
صنعت نفت ایلام صفر – صفر آبیدر سنندج
دومین هفته از این مسابقات هفتم اسفندماه پیگیری شد و نماینده فوتبال کردستان در ورزشگاه عدالت ایلام به مصاف تیم صنعت نفت این شهر رفت و نتیجه تلاش دو تیم در پایان با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
هفته سوم
آبیدر سنندج صفر – صفر اتحاد فومن
آبیدر سنندج در هفته سوم این مسابقات بار دیگر در ورزشگاه استقلال میزبان حریف خود اتحاد فومن بود و این بازی نیز در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید تا برای سومین هفته متولی و در طول 270 دقیقه بازیکنان تیم آبیدر در امر گلزنی ناکام باشند.
هفته چهارم
پیکارهای هفته چهارم یکشنبه بیستم اسفندماه پیگیری شد و تیم شاهین تهران در ورزشگاه خانگی خود شاهین در تهران میزبان نماینده فوتبال کردستان آبیدر سنندج بود که در این بازی آبیدر تا دقیقه 90 با نتیجه یک بر صفر از حریف خود پیش بود اما در دقایق 92 و 96 دو گل دریافت کرد نتوانست اولین برد خود در این مسابقات را کسب کند. در پایان هفته چهارم تیم آبیدر دو تساوی و دو شکست را کسب کرده است.
برنامه مسابقات تیم فوتبال آبیدر سنندج
مسابقات هفته پنجم لیگ دسته سوم باشگاه های کشور در روز 27 اسفندماه برگزار خواهد شد و با توجه به حلول ماه مبارک رمضان و دستورالعمل برگزاری مسابقات پس از افطار دیدار هفته پنجم آبیدر سنندج برابر تیم خیبر نوین خرم آباد به میزبانی ورزشگاه استقلال سنندج باید با شرایط استاندارد و زیر نور برگزار شود و در فرصت باقیمانده تا روز برگزاری این دیدار و با توجه به زیرساخت موجود در ورزشگاه استقلال، زیر کشت رفتن و ترمیم چمن مجموعه ورزشی شادروان ملک نیا سنندج باید به دنبال چاره ای برای این دیدار بوده و یا به دنبال ورزشگاه جایگزین برای برگزاری این مسابقه باشد.
هفته پنجم: یکشنبه 27 اسفند
آبیدرسنندج – خیبر نوین خرم آباد- ساعت 19:15- ورزشگاه استقلال سنندج
هفته ششم: چهارشنبه 15 فروردین 1403
شاهین دهداری تبریز- آبیدرسنندج – ساعت 19:15- ورزشگاه شهرداری تبریز
هفته هفتم : چهارشنبه 22 فروردین
آبیدرسنندج- کیا تهران- ساعت 15- ورزشگاه استقلال سنندج

نکته : باشگاه آبیدر سنندج به عنوان نماینده استان در چهار رده سنی مسابقات کشوری و منطقه ای حضور دارد که نیاز است مسئولین استانی و شهرستانی کمک حال این تیم باشند تا بتواند نماینده شایسته ای برای فوتبال کردستان در این رقابت‌ها باشد.
هیرش اسماعیل زاده

لینک کوتاه خبر:

http://bahez.com/?p=11069

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

پربحث ترین ها

آخرین اخبار