به منظور بررسی راهکارهای جذب منابع و حامیان مالی بخش خصوصی برای تیم‌های ورزشی استان

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان دیدار کرد

«آمنه غلام ویسی» سرپرست این اداره کل در راستای بررسی راه های جذب منابع مالی و نحوه حمایت بخش خصوصی و اسپانسرهای مالی از حوزه ورزش برای حمایت حضور تیم‌ها و ورزشکاران کردستانی در لیگ‌های مختلف کشور با «علی نوری» سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیریت

مسئول ورزش و جوانان استان در این دیدار با ارائه گزارش جامعی از موفقیت‌های ورزشکاران و تیم‌های ورزشی کردستان در لیگ‌های مختلف کشور و میادین فراملی طی دو سال اخیر بر لزوم جذب منابع مالی بخش خصوصی با رایزنی و همت دولت‌مردان ارشد استان برای ادامه حضور تیم‌های کردستانی در لیگ‌های مختلف کشور و درخشش دوباره آن‌ها در سطح ملی تاکید کرد و اظهار داشت؛ در سال‌های اخیر موفقیت‌های دختران و پسران ورزشکار کردستانی با حمایت‌های اندک سرمایه گذاران بخش خصوصی استان در مسابقات لیگ‌های مختلف سطح کشور موجی از نشاط و خوشحالی را در میان مردم و جامعه ورزشی و جوانان این استان ایجاد کرد و این موفقیت‌ها زبانزد همه شد.

وی ادامه داد؛ اما متأسفانه با بالا رفتن هزینه های باشگاه داری آن هم در سطح لیگ‌های برتر و دسته یکم حامیان مالی کم کم از اسپانسری و قبول هزینه های تیم داری کنار کشیدند و انصراف خود از حضور در فصل آتی رقابت‌ها را اعلام کردند و موجی از نگرانی در میان جامعه ورزشی و رسانه ای استان به وجود آمد.

غلام ویسی در ادامه افزود؛ دستگاه ورزش و جوانان استان همچون سنوات گذشته در راستای رسالت خود و در جهت حمایت از این تیم‌ها بارها با مسئولین نهادهای تولیدی و اقتصادی که تعداد آن‌ها در استان هم زیاد نیستند رایزنی کرده و با مسئولین ارشد استان جلسات بررسی رفع این مشکلات را پیگیری نموده است اما متأسفانه تاکنون هیچکدام از این نهادهای تولیدی و اقتصادی حاضر به قبول هزینه های تیم داری و ورود به حوزه حمایت از باشگاه های ورزشی نشده‌اند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان کردستان به کمبود منابع دولتی و محدود بودن بودجه این دستگاه برای حمایت از باشگاه ها در سطح لیگ‌های برتر و دسته یک اشاره کرد و اذعان داشت؛ منابع مالی ورزش و جوانان برای کمک به هیأت های ورزشی که تعداد آن‌ها در سطح استان به بیش از 400 هیأت می‌رسد، باید صرف شود و این منابع نیز به شدت محدود است.

وی یادآور شد؛ این را نیز باید در نظر گرفت که طبق قانون و دستورالعمل‌های موجود دستگاه ورزش و جوانان تنها می‌تواند منابع خود را در اختیار هیأت های ورزشی استان و شهرستان قرار دهد و حمایت مالی مستقیم از باشگاه های ورزشی برای این اداره کل مقدور نیست.

«آمنه غلام ویسی» در پایان سخنانش تاکید کرد؛ استان کردستان دارای جوانان و قهرمانان با استعدادی است که تاکنون نیز شایستگی خود را با قهرمانی در لیگ‌های مختلف کشور با کمترین امکانات به بهترین نحو به اثبات رسانده‌اند و لازم است که مشکلات پیشروی درخشش آن‌ها را حل کرد.

گفتنی است؛ «علی نوری» سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان نیز در این دیدار با تاکید بر حمایت مجموعه استانداری کردستان از جامعه ورزشکاران این استان خاطرنشان ساخت؛ با هماهنگی‌های انجام شده در راستای حضور موفق جوانان و قهرمانان کردستانی در لیگ‌های مختلف کشوری در تلاش برای جذب منابع مالی بخش خصوصی و رایزنی با سرمایه گذاران این بخش به منظور ورود به حوزه حمایت از تیم‌های ورزشی هستیم و امیدواریم بزودی بتوانیم به نتیجه برسیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان افزود؛ استان کردستان دارای چند نهاد تولیدی در بخش خصوصی و همچنین معادن فعالی است که می‌توانند نقش مسئولیت اجتماعی خود در برابر جوانان را با حمایت از تیم‌های ورزشی ایفاء کنند.

وی با بیان این موضوع که بزودی جلسات هماهنگی و همکاری دو بخش خصوصی و دولتی در راستای ارائه راهکارهای کمک به حوزه ورزش استان پیگیری می‌شود، اظهار داشت؛ از تمام ظرفیت استانداری و معاونت امور اقتصادی در جهت جذب منابع مالی بخش خصوصی برای حمایت از حوزه ورزش استفاده خواهیم کرد.

لینک کوتاه خبر:

http://bahez.com/?p=10581

0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

آخرین اخبار

0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر خود را ثبت کنیدx