استاندار در دیدار با نائب رئیس انجمن جهانی ورزشی نویسان:

کارگاه های آموزشی راهکار تقویت رسانه های ورزشی در کردستان

استاندار کردستان برگزاری کارگاه های آموزشی برای ارتقای سواد رسانه ای، خبرنویسی مدرن و عکاسی حرفه ای ورزشی با توجه به استعدادهای ناب ورزشی در رشته های مختلف را مهم عنوان کرد.

انجمن

اسماعیل زارعی کوشا” استاندار استان کردستان در دیدار با نائب رئیس انجمن جهانی ورزشی نویسان و دو نفر از اعضای انجمن ورزشی نویسان کشور ، کردستان را قطب استعدادهای ورزشی توصیف کرد و افزود : رسانه های ورزشی برخط و غیر برخط با تولید محتوای حرفه ای خبرنویسی، گزارش نگاری، مصاحبه و عکاسی خبری باید در معرفی این استعدادهای کردستان در افق ملی و فراملی، قلم فرسایی کنند.
او رابطه پیام، فرستنده و گیرنده را در فرایند شناسایی سوژه، پرداخت و تنظیم حرفه ای به قلم خبرنگاران در سبک های نوین روزنامه نگاری مهم خواند.
او با اشاره به جایگاه مهم روزنامه نگاری مکتوب؛ گریزی نیز به کارکرد و رویکرد مخاطب گرای روزنامه نگاری آنلاین به ویژه رابطه کنش / واکنش کاربران در فضای مجازی زد و افزود که در فضای رقابت گرای رسانه ایی، باید روزنامه نگاران به الفبای اصول مقدماتی و مبانی علمی تولید محتوا در محیط وسیع چنین رسانه هایی نیز مسلط باشند.
استاندار کردستان با اشاره به درخشش عکاسان و خبرنگاران ورزشی و غیر ورزشی در جشنواره های استانی و منطقه ای بر برگزاری مستمر دوره های آموزشی برای تقویت زیرساخت های گفتمان روزنامه نگاری نوین با رویکرد روزنامه نگاری توسعه در استان تاکید کرد.
او با اعلام اینکه هنوز مخاطبان دو نسل گذشته صبحگاهان تیتر روزنامه ها را بر پیشخوان دکه های مطبوعاتی ورق می زنند؛ به گرایش فراگیر نسل جوان و نوجوان برای پیگیری،خواندن و تحلیل سوژه های رسانه ای در فضای مجازی اشاره و به روزنامه نگاران تاکید کرد که متناسب با ذائقه نیازهای جامعه هدف روزنامه نگاری کنند.
استاندار کردستان از حمایت مالی واحدهای تولیدی بزرگ از تیم بسکتبال بانوان در کردستان خبرداد و افزود که این نگرش به سمت نهادینه شدن گفتمان حمایت واحدهای تولیدی از رشته های ورزشی کردستان پیش می رود.

نائب رئیس انجمن جهانی ورزشی نویسان نیز در این جلسه دیدگاه و نگرش حمایت گرایانه استاندار کردستان از رسانه های ورزشی در استان را ستود و گفت: “همچنانکه می دانید کردستان بهشت استعدادهای ورزشی انفرادی و گروهی است و تاریخ روزنامه نگاری ورزشی ایران در ۴۰ سال گذشته سرشار از خبر، گزارش و مصاحبه مربوط به چهره های نامدار و مدال آور کردستان است”.
“منوچهر زندی” در این مورد به جایگاه اسطوره نامدار ورزشی فوتبال ایران بیژن ذوالفقارنسب اشاره کرد و افزود:هم اکنون در ورزش تنیس روی میز نیز اسطوره ای دیگر از خطه قهرمان پرور کردستان به نام جمیل لطف الله نسبی در جهان می درخشد.
در این دیداردکتر بیژن ذوالفقارنسب، دکتر فرهاد عشوندی سردبیر خبرآنلاین و روزنامه نگار ورزشی در کشور و امیرحسین خیرخواه عکاس ورزشی نامدار در سطح جهان خواستار حمایت بیشتر استاندار از رسانه ها و عکاسان ورزشی در کردستان شدند.
نخستین دوره آموزشی خبرنگاری و عکاسی ورزشی با حضور اساتید مجرب کشوری توسط انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان کردستان و خانه مطبوعات ورسانه های کردستان در سنندج برگزارشد.

لینک کوتاه خبر:

http://bahez.com/?p=10791

0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

آخرین اخبار

0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر خود را ثبت کنیدx